Az első találkozás a Babapihenővel

Telefonon egyeztetünk egy időpontot, ami Önöknek is és nekünk is megfelel. Bejönnek hozzánk egy 30-40 percre és amíg gyermeke megismerkedik az új környezettel, a játékokkal, a csoporttal, a gondozónőkkel, mi addig kötetlenül elbeszélgetünk, elmondjuk a tudnivalókat, megválaszoljuk a kérdéseket és – ha szimpatikusnak talál minket – kitöltjük az adatlapot.

Az adatlapra felkerül minden olyan adat, amire gyermeke biztonságos és felelősségteljes ellátásához szükségünk van (pl kedvenc játékai, alvási szokásai, betegségei stb).

A beszélgetés közben folyamatosan figyelemmel kísérjük gyermek csoporthoz való viszonyát és a látogatás végénennek függvényében megbeszéljük a beszoktatás részletes menetét.

Beszokási időszak

Tapasztalataink szerint minden gyermek és szülő számára a biztonságos elengedéshez legalább 5 óra beszokási időre van szükség, melyet részletekben tölt el a csoportban, egymást követő napokon, egy héten belül.

A beszokási időszakban gyermeke a csoportszobában játszik, míg Ön egy másik helyiségben várakozik. Ha gyermeke már megszokta, hogy nem látja Önt, a következő lépés, hogy nálunk hagyja egy- később több órára.

Az első délutáni alvást a beszoktatástól számított második hetet követően ajánljuk először.

Természetesen minden gyermek más, így a beszoktatási időszak és módszerek is a gyermeke igényének megfelelően alakíthatók. A lényeg, hogy gyermeke biztonságban érezze magát nálunk és Ön is jó kezekben tudhassa őt.

Fontos tények a beszoktatással kapcsolatban

A gyermek csoportba való beszokása után a társak megismerése, a közösségbe való beilleszkedés folyamata, a bizalmi kapcsolatok kiépülése még hosszú folyamat (körülbelül 2 hónap), melynek bármilyen okból történő megszakítása visszaeséssel jár a beszokás tekintetében és a gyermekben ezzel egy időben kialakuló biztonságérzet és stabilitás érzésének fejlődésére nagyon rossz hatással van.

A beszoktatás alatt a gyermek szervezete az első közösségbe kerüléskor fokozottan terhelődik a közösségben szokásosan előforduló baktériumok, esetenként vírusok által, mely az első időszakban immunfejlettségtől és lelkiállapottól függően legyengítheti a gyermek szervezetét.

A gyermekközösségekben a gyermekek önállóan fejlődnek a gondozók segítségével és felügyelete mellett. A fejlődéshez a negatív élmények ugyan úgy hozzá tartoznak, mint az öröm és a vidámság. A kisgyermekek alkalmanként önmaguknak és másoknak is okoznak sérüléseket, mely az életük és fejlődésük természetes velejárója. Természetesen a gondozók igyekeznek minden helyzetben közbe lépni és segíteni a pozitív megoldást, de sérülések időről időre előfordulhatnak.

A közösségben vannak olyan szabályok, amelyek a közösség egészét védik az egyéni érdekekkel szemben, egy szóval nem minden úgy működik, mint otthon. Igyekszünk rugalmasan alkalmazkodni a gyermekek igényeihez, de csak addig van erre lehetőség, amíg az nincs a közösség kárára.

Mit mondanak rólunk?

Köszönjük a sok kedvességet, szeretet, amit kaptunk tőletek. Fanni is írt egy kis levelet Nektek, íme a fordítás: “Szeretek ide bölcsibe járni, holnap megyek utoljára, viszek sütit is. Léna miért nem adja oda a babáját?!”

Fanni & szülei (2019)

Így az első hónapunk után szeretnénk külön megköszönni a munkátokat! Mindenkinek üzenjük, hogy nagyon szeretünk Benneteket és köszönjük, hogy Csani ilyen jó helyen lehet. 🙂

Csanád nagyon jól érezte magát nálatok, jobb helyet nem tatlálhattunk volna neki. Ajánlani fogunk mindenkinek. Mégegyszer köszönet mindenért!

Csanád & szülei (2020)

Kedves lányok! Szeretném megköszönni mindenkinek, hogy ennyire sok figyelmet, kedvességet és gondoskodást voltatok képesek adni Amáliának, több mint 18 hónapon keresztül. Ő nagyon jól érezte magát veletek, mindig örömmel mesél rólatok, nagyon fogtok hiányozni neki! Nekem nehezebb volt feldolgozni, hogy vége a bölcsis éveknek, mert olyan jó volt szorongás nélkül otthagyni nektek a kislányomat. Ő már két napja jár a francia oviba és úgy látszik hogy tetszik neki és jól érzi magát – úgy gondolom azért, mert Ti ilyen jól gondoskodtatok róla, szóval NAGYON köszönök mindent! Remélem, hogy még sok gyerek lesz ennyire szerencsés, mint Amália!

Amália & szülei (2017)