Az első találkozás a Babapihenővel

Telefonon egyeztetünk egy időpontot, ami Önöknek is és nekünk is megfelel. Bejönnek hozzánk egy 30-40 percre és amíg gyermeke megismerkedik az új környezettel, a játékokkal, a csoporttal, a gondozónőkkel, mi addig kötetlenül elbeszélgetünk, elmondjuk a tudnivalókat, megválaszoljuk a kérdéseket és – ha szimpatikusnak talál minket – kitöltjük az adatlapot.

Az adatlapra felkerül minden olyan adat, amire gyermeke biztonságos és felelősségteljes ellátásához szükségünk van (pl kedvenc játékai, alvási szokásai, betegségei stb).

A beszélgetés közben folyamatosan figyelemmel kísérjük gyermek csoporthoz való viszonyát és a látogatás végénennek függvényében megbeszéljük a beszoktatás részletes menetét.

Beszokási időszak

Tapasztalataink szerint minden gyermek és szülő számára a biztonságos elengedéshez legalább 5 óra beszokási időre van szükség, melyet részletekben tölt el a csoportban, egymást követő napokon, egy héten belül.

A beszokási időszakban gyermeke a csoportszobában játszik, míg Ön egy másik helyiségben várakozik. Ha gyermeke már megszokta, hogy nem látja Önt, a következő lépés, hogy nálunk hagyja egy- később több órára.

Az első délutáni alvást a beszoktatástól számított második hetet követően ajánljuk először.

Természetesen minden gyermek más, így a beszoktatási időszak és módszerek is a gyermeke igényének megfelelően alakíthatók. A lényeg, hogy gyermeke biztonságban érezze magát nálunk és Ön is jó kezekben tudhassa őt.

Fontos tények a beszoktatással kapcsolatban

A gyermek csoportba való beszokása után a társak megismerése, a közösségbe való beilleszkedés folyamata, a bizalmi kapcsolatok kiépülése még hosszú folyamat (körülbelül 2 hónap), melynek bármilyen okból történő megszakítása visszaeséssel jár a beszokás tekintetében és a gyermekben ezzel egy időben kialakuló biztonságérzet és stabilitás érzésének fejlődésére nagyon rossz hatással van.

A beszoktatás alatt a gyermek szervezete az első közösségbe kerüléskor fokozottan terhelődik a közösségben szokásosan előforduló baktériumok, esetenként vírusok által, mely az első időszakban immunfejlettségtől és lelkiállapottól függően legyengítheti a gyermek szervezetét.

A gyermekközösségekben a gyermekek önállóan fejlődnek a gondozók segítségével és felügyelete mellett. A fejlődéshez a negatív élmények ugyan úgy hozzá tartoznak, mint az öröm és a vidámság. A kisgyermekek alkalmanként önmaguknak és másoknak is okoznak sérüléseket, mely az életük és fejlődésük természetes velejárója. Természetesen a gondozók igyekeznek minden helyzetben közbe lépni és segíteni a pozitív megoldást, de sérülések időről időre előfordulhatnak.

A közösségben vannak olyan szabályok, amelyek a közösség egészét védik az egyéni érdekekkel szemben, egy szóval nem minden úgy működik, mint otthon. Igyekszünk rugalmasan alkalmazkodni a gyermekek igényeihez, de csak addig van erre lehetőség, amíg az nincs a közösség kárára.

Mit mondanak rólunk?

Köszönjük a gondoskodást, szeretet, megértést, az élményeket és tapasztalatokat, a tudást és a bizalmat! Minden egyes itt töltött perc erősítette azt a alapot, amelyre ezután bátran építkezhetek. Szeretettel gondolunk Rátok!

Andris & szülei (2010)

Köszönöm a sok élményt, törődést, a rengeteg türelmet és kedvességet! Hiányozni fogtok!

Ferdinánd & szülei (2021)

Kedves Babapihenős lányok! Ezúton és szeretném megköszönni azt a sok figyelmet és szeretet, amellyel Lellét gondoztátok. Mikor először viettem hozzátok, még járni sem tudott, most pedig már szalad és be nem áll a szája. Pont a napokban vettük észre, hogy “haza hozott” egy általunk kismeretlen dalt/mondókát tőletek (az így ketyeg az óra kezdetűt, interneten kerestünk rá, annyira jól ki lehetett venni a szöveget, ahogy mondta :)))
Sok sikert kívánunk a munkátokhoz, melyet nagyra étékelünk!

Lelle & szülei (2012)